Історична довідка про Мануйлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. - ДНЗ»

Мануйлівський навчально- виховний комплекс ”Загальноосвітня школа І – ІІІ ст. – дошкільний навчальний заклад ”  - правонаступник кількох освітніх закладів , які  в різні роки діяли на території Мануйлівської сільської ради .
Найдавніші відомості про шкільну освіту тут відносяться до 1890 року. В «Загальному звіті повітової земської управи за 1890 рік »  є записи про роботу шкіл грамоти в селах Мануйлівка та Лутківка . В Мануйлівській школі грамоти навчалося всього 4 учні, а вчителем був селянин Іван Ткаченко . В 1890 році в Лутківській школі грамоти навчалося 26 учнів  ( 24 хлопчики та 2 дівчинки ). Учив сільських дітей  селянин Григорій  Бабанський  , який від  громади отримував платню – 40 карбованців на рік . В 1909 році на місці сучасного приміщення  Мануйлівського НВК була збудована  земська початкова школа . Також  на початку 20- го століття  було утворено Олексієво – Лутківську земську школу , яка розмістилася  на території маєтку панів Лутківських. В 20-ті роки , після встановлення радянської влади,  в селах Мануйлівка та Лутківка продовжували працювати навчальні заклади: Мануйлівська початкова трудова школа, така ж – в  с. Лутківка.   Мануйлівська школа до 1935-36 року залишалась початковою, а потім була реорганізована в семирічну . З 1939 року школа стала дев’ятирічною, тобто середньою. До війни її очолювали Пономарьова Н.М., Чентай І.О. ,Сазаневський , Кравченко С.М.
30-х роках 20- го століття розпочала свою діяльність ще одна школа на території сучасної Мануйлівської сільради - Новокостянтинівська. Вона розмістилася в просторому будинку розкуркуленого і засланого до Сибіру селянина Жука і  розпочала свою діяльність в  трагічні роки колективізації і Голодомору  1932 – 33 років  . Діяв цей заклад освіти як початкова школа аж до її ліквідації в 1966 році .
В роки фашистської окупації заклади освіти припинили свою роботу. Після звільнення Маловисківщини в 1944 році почалося відновлення  їх діяльності  - Мануйлівської , Лутківської , Новокостянтинівської шкіл.
В повоєнні роки Мануйлівська школа розпочала роботу як семирічна , директором її було призначено Гавриленка О.Г. У цій школі у другій половині 40- х років вчителем початкових класів працював  її колишній випускник , уродженець с. Новокостянтинівка ( нині – с. Мануйлівка ), майбутній директор Маловисківської школи №3, сучасник і послідовник В.О. Сухомлинського , краєзнавець , Заслужений учитель України  Перебийніс  Григорій Миколайович.  В повоєнний період колектив Мануйлівської школи очолювали Козіна К.І., Пономаренко Г.С., Константінова Л.Г.
В 1979 році директором Мануйлівської восьмирічки було призначено Капінус Людмилу Тимофіївну. В 1980 році було прийняте рішення про будівництво на місці старого приміщення  , збудованого в 1909 році , нової школи .  1 вересня  1983 року , після урочистого свята, учні зайшли в нові і просторі класи .Тоді ж припинила діяльність Лутківська неповна середня школа , її учні продовжили навчання в  Мануйлівській школі, яка  1991 року  стала середньою . З 2010 року школу очолює Грузін Тетяна Борисівна,вчитель математики,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії з званням старший вчитель.
На базі Мануйлівської загальноосвітньої школи розпорядженням голови Маловисківської РДА № 271-р від 19 вересня 2001 року було створено навчально - виховний комплекс ( Ліцензія Кіровоградської ОДА № 147002 від 22 квітня 2002 року ), який об’єднав загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та дошкільний навчальний заклад.

Підготував
Вчитель історії Мануйлівського НВК